OKOLICE KRAKOWA

 Okolice Krakowa to prawdziwa kopalnia psiejskich miejsc. Niezależnie od tego, w którą stronę się pojedzie. Czasami to rzut beretem, czasami trzeba pojechać trochę dalej, ale wierzcie mi - warto!

Las Tyniecki

LAS TYNIECKI

 

Miejsce, gdzie notorycznie się gubię. Na szczęście wszystkie drogi prowadzą (prędzej czy później) do auta. Urokliwy, zazwyczaj pusty las, z bardzo wygodnym dojazdem. Można spotkać borsuka!

Wzgórze Grodzisko w Tyńcu

GRODZISKO I BULWARY WIŚLANE W TYŃCU

 

Do wyboru mamu krótszą i dłuższą wersję trasy spacerowej. Przejdziemy się bulwarami wiślanymi, zerkniemy na Opactwo Benedyktynów i zdobędziemy szczyt wzgórza z pradawnym grodziskiem na szczycie. Czysta i ładna okolica, ale im bliżej klasztoru, tym więcej ludzi.

Wzgórze Bukowina w Zabierzowie

WZGÓRZE BUKOWINA w ZABIERZOWIE

 

Pusto, czysto i pięknie, zwłaszcza jesienią. Bukowy las z wapiennymi skałkami wznoszący się nad przełomem Rudawy. Z łąk za lasem widać Kraków i Balice.

Rezerwat Kajasówka

REZERWAT KAJASÓWKA

 

Łatwa, przyjemna wycieczka z pięknym widokiem na okolicę. Jak na dłoni z jednej strony mam Klasztor Kamedułów na Bielanach i Beskidy, z drugiej Garb Tenczyński i Las Zabierzowski.

Zamek Tenczyn

ZAMEK TENCZYN

 

Przepiękna ruina bardzo dużego zamku. Wokół spore łąki i las, gdzie po wycieczcie krajoznawczej (lub przed) pies może swobodnie poganiać.

Rezerwat Zimny Dół

REZERWAT ZIMNY DÓŁ

 

Piękne formacje skalne oplecione stareńkim potężnym bluszczem. Niewielki teren, ale na pewno zatrzyma nas na dłużej. Trasa terenowa.

DOLINA MNIKOWSKA

 

Bardzo krótka dolinka, niemal zawsze zatłoczona. Do obejrzenia "przy okazji", nie jako docelowe miejsce na sensowny spacer z psem. Warto zajrzeć chociaż raz dla potoku Sanka i wielkiego malowidła na skale, przedstawiającego Madonnę Skalską.

Wąwóz półrzeczki

WĄWÓZ PÓŁRZECZKI

 

Przepiękny wąwóz w okolicy Doliny Mnikowskiej i Zimnego Dołu. Miejsce często uczęszczane przez wspinaczy skałkowych. Nie brakuje również niedzielnych spacerowiczów, ale w tygodniu zazwyczaj jest pusto. Nadaje się na krótki spacer z opcją znacznego wydłużenia.

LAS BRONACZOWA

 

Miejscami prawdziwa dzicz. Wokół tylko drzewa i paprocie. I strumyk płynie z wolna. Gdzie indziej wygodne ścieżki i wydeptane szlaki. Różnorodny, przepiękny, pusty las.